Cleveland porazil Orlando a ako posledný postúpil z úvodného kola play-off

Ďalšie

Cleveland oslavuje postup.
Cleveland oslavuje postup.Profimedia
Cleveland sa stal posledným účastníkom druhého kola play-off NBA, sériu s Orlandom rozhodol domácim víťazstvom 106:94 v siedmom zápase. Cavaliers sa v semifinále Východnej konferencie stretnú s víťazom základnej časti Bostonom, séria sa začne v utorok v Celtics Arene.

Cleveland - Orlando 106:94

Clevelandu sa v rozhodujúcom zápase podaril obrat z 18-bodovej straty v druhej štvrtine (29:47). Cavaliers napokon potvrdili pravidlo, že v sérii vyhrávajú len domáce tímy. V priebehu tretej štvrtiny sa im podarilo vyrovnať a po trojbodovom koši Maxa Strusa, ktorý dve a pol minúty pred poslednou prestávkou zlomil stav 68:68, už súpera do vedenia nepustili. V sérii play-off zvíťazili prvýkrát po šiestich rokoch.

Na úspechu Cavaliers sa podieľal najmä Donovan Mitchel, autor 39 bodov a 9 doskokov. Hviezdny rozohrávač, ktorý v poslednom zápase zaznamenal 50 bodov, premenil 15 zo 17 trestných hodov a v rozhodujúcej tretej štvrtine zaťažil konto súpera 17 bodmi. Sekundoval mu pivot Evan Mobley s 11 bodmi a 16 doskokmi.